İnternetin bilgiye kolay erişim sağlama olanağı sunması; dizi, film, müzik, video ya da basılı eserlere sahip olan kişiler için ‘izinsiz paylaşım’ tehdidini beraberinde getirdi. Lisanslama söz konusu olmaksızın, hak sahiplerinin eserlerini web sitelerde ya da sosyal mecralarda paylaşan kişilere karşı önlem oluşturma adına, telif hakkı koruma hizmeti almak, temel ihtiyaçlardan biri oluyor.

Hak sahiplerinin eserleri illegal şekilde online platformlarda paylaşıldığında, ciddi bir maddi kayıp meydana gelir. Paylaşımı gerçekleştiren kişi için artık maddi kazanç söz konusu olacaktır, ancak hak sahibi için bir kazanç unsuru oluşmadığından, ekonomik krizlerin yaşanması ihtimali yükselir. Çabalarının boşa gitmesini istemeyen kişiler, illegal paylaşımlar konusunda gereken önlemi almak zorundadır.

Son dönemde özellikle YouTube izinsiz paylaşımların adresi haline gelmeye başladı. Özellikle dizi ve filmlerin illegal şekillerde bu kanalda paylaşılması, hak sahiplerini telif hakkı koruma hizmeti sunan kurumlara yönlendiriyor. Bilişim avukatlarımız aracılığıyla bu bağlamda da profesyonel destek sunuyor, hak sahibi için YouTube kanalı oluşturma ve bu kanalı aktif olarak yönetme hizmeti de veriyoruz.